RTV Horizon

RTV Horizon - Nieuws van bij ons

advertentie
Geschreven door Joanneke de Waal Malefijt
24-04-2026 15:16


Lintjesregen 2026: 10 onderscheidingen in Cranendonck

Foto: Lintjesregen 2026: 10 onderscheidingen in Cranendonck
De gedecoreerden. Foto: Jos Meusen

CRANENDONCK - Maar liefst tien inwoners van de gemeente Cranendonck kregen vrijdag een lintje opgespeld door burgemeester Roland van Kessel. Zij werden allen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Fien van Gils-Huybens

Fien van Gils-Huybens (90) uit Budel was jarenlang mantelzorger voor twee tantes, waarbij zij ondersteuning bood in het huishouden en bij dagelijkse werkzaamheden. Sinds 1992 is zij vrijwilliger bij zorgcentrum Mariënburght in Budel, waar zij helpt bij maaltijden, activiteiten en het vervoer van deelnemers aan de dagbesteding. Daarnaast is zij sinds 1993 actief als vrijwilliger bij De Zonnebloem, afdeling Budel, als bezoekvrijwilliger en begeleider bij activiteiten.

Saskia Horst-Adams

Saskia Horst-Adams (53) uit Budel is actief (geweest) als vrijwilliger en bestuurslid bij uiteenlopende organisaties, waaronder het Sint Jorisgilde, Sint Nicolaas Comité, Oranje Comité, Dansgroep Dancing Diamonds, accordeonvereniging Nemaldo en carnavalsvereniging Buulder Buk. Binnen deze verenigingen vervulde zij onder meer bestuurlijke taken, ondersteunde zij bij de organisatie van activiteiten en evenementen en leverde zij een praktische en creatieve bijdrage aan het verenigingsleven.

Kees Jansen

Kees Jansen (72) uit Budel-Schoot heeft zich jarenlang ingezet als vrijwilliger bij diverse lokale verenigingen. Van 1991 tot 2015 was hij actief bij toneelvereniging ONA in Budel-Schoot, waar hij onder meer bestuurslid en voorzitter was en hielp bij decorbouw en ondersteunende werkzaamheden.

Daarnaast leverde hij van 1993 tot 2023 een belangrijke bijdrage aan carnavalsvereniging De Toeters in Budel-Schoot, waar hij optrad met een cabaretgroepje of -duo en betrokken was als presentator van de bonte avonden. Ook zette hij zich van 2012 tot 2023 in voor Stichting Sint in Schoot als presentator en organisator van de jaarlijkse intocht, waarbij hij onder meer fondsen wierf en verkeersregelaars coördineerde. Sinds 2013 is hij vrijwilliger bij Motoball Vereniging Budel, waar hij tijdens wedstrijden ondersteunende taken vervult.

Roel van Dijk

Roel Dijk uit Budel-Schoot (77) uit Budel-Schoot is sinds 1998 actief als vrijwilliger bij EHBO-vereniging Cranendonck, waar hij naast zijn inzet als EHBO’er bij tal van evenementen ook langdurig bestuurlijk actief was. Van 2003 tot 2025 vervulde hij de rol van voorzitter en droeg hij zorg voor de organisatie en coördinatie van de EHBO-inzet, waaronder de bemensing van evenementen en het beheer van materialen.

De Schootenaar zet zich vanaf 2015 in voor het huiskamerproject Mannen van Metaal in gemeenschapshuis De Reinder in Budel-Schoot, waar hij bijdraagt aan het recyclen van kleine huishoudelijke apparaten en daarmee een ontmoetingsplek voor mannen mede vormgeeft. Ook is hij bestuurslid en (voormalig) penningmeester van buurtvereniging Klein-Schoot en levert hij als vrijwilliger een praktische bijdrage aan het Budels Gemengd Koor, onder meer bij concerten en activiteiten. Voor zijn brede en langdurige vrijwilligersinzet ontving hij in 2025 de vrijwilligerspenning van de gemeente Cranendonck.

Hein Baten

Hein Baten (77) uit Gastel is sinds 1972 actief bij carnavalsvereniging De Pintewippers, waar hij onder meer betrokken was bij bouwwerkzaamheden, leidinggevende taken vervulde en een belangrijke rol speelde bij de begeleiding en werving van prinsen. Daarnaast is hij al vanaf 1985 vrijwilliger bij FC Cranendonck/Gastel Vooruit, waar hij bijdraagt aan het onderhoud van het sportcomplex en de ondersteuning van evenementen. In het verleden was hij bij de voetbalclub ook als jeugdtrainer actief.

Verder is Baten vrijwilliger bij Stichting Gastel Kermis en vervulde hij bestuursfuncties bij het Buurtplatform Gastel en het Dorpsoverleg Gastel. In die hoedanigheid leverde hij onder meer een bijdrage aan de dorpsvisie en diverse verbeteringen in de leefomgeving. Sinds 2023 is hij tevens vrijwilliger bij Dorpshuis De Cranehoeve, waar hij zorgdraagt voor groenonderhoud en kluswerkzaamheden. Daarnaast nam hij in 2017 het initiatief voor het ontwerpen, plaatsen en onderhouden van de lichtornamenten in het dorp, waarvoor hij ook andere vrijwilligers wist te enthousiasmeren.

Edy Gemmeke

Edy Gemmeke (79) uit Maarheeze was van 1974 tot zijn pensionering in 2010 werkzaam als ziekenhuisapotheker bij het St. Jans Gasthuis in Weert. Onder zijn leiding werd de apotheek vernieuwd en ontwikkeld tot een volwaardige ziekenhuisapotheek. Mede dankzij zijn inzet kon het ziekenhuis zijn zelfstandige positie in de regio behouden.

De Maarheezenaar was van 1975 tot 2020 in meerdere (bestuurs)functies actief bij Rotaryclub Weert. Hij droeg bij aan internationale samenwerking, fondsenwerving voor het programma Polio de wereld uit en de organisatie van publieksactiviteiten. Ook was hij bestuurslid en voorzitter van onderwijsstichting St. Gertrudis in Maarheeze, waar hij leiding gaf aan de samenvoeging van scholen en de inrichting van medezeggenschap.

Sinds 2012 is hij medeoprichter en secretaris van de Stichting Ontmoetingscentrum Onze School in Maarheeze. Hij zette zich in voor de herbestemming van een leegstaande school tot ontmoetingscentrum en onderhoudt sindsdien de contacten met de gebruikers van deze maatschappelijke voorziening.

Petra Guns-van den Boomen

Petra Guns-van den Boomen (77) uit Maarheeze wordt gewaardeerd voor haar actieve en verbindende inzet binnen het Maarheezer verenigingsleven. Als vrijwilliger bij Tennisclub Maarheeze organiseert zij wekelijks de mixavond, waarmee zij ontmoeting en saamhorigheid onder de leden stimuleert. Daarnaast verzorgt zij regelmatig de catering, helpt zij bij het opruimen na activiteiten en werft zij actief nieuwe vrijwilligers voor de onderhoudsploeg. In het verleden was zij mede-initiatiefnemer van deze onderhoudsploeg en droeg zij bij aan het wekelijkse onderhoud van het tennispark.

Hein Guns

Hein Guns (81) uit Maarheeze is sinds 1980 actief als vrijwilliger bij Tennisclub Maarheeze, waar hij mede aan de basis stond van de oprichting van de onderhoudsploeg. Hij is verantwoordelijk voor het beheer van de technische installaties van het tennispark, draagt bij aan het groenonderhoud en ondersteunt bij de organisatie van activiteiten. Daarnaast begeleidt hij jongere leden bij werkzaamheden en fungeert hij als vraagbaak, waarmee hij zijn kennis en ervaring zorgvuldig overdraagt.

Van 2015 tot 2018 was de decorandus bovendien vrijwilliger bij de Stichting Ontmoetingscentrum St. Josephschool in Maarheeze. Hij leverde daar een belangrijke technische bijdrage aan de renovatie van het gebouw, waaronder de vernieuwing van elektrische installaties, data-aansluitingen en beveiligingsvoorzieningen. Ook na afronding van de renovatie bleef hij betrokken met herstelwerkzaamheden.

Hans van Mierlo

Sinds 1980 is Hans van Mierlo (55) uit Maarheeze actief als werkploeglid en chauffeur bij de wielerronde Mijl van Mares, waar hij een belangrijke rol vervult in de organisatie en uitvoering van het evenement.

Daarnaast is hij sinds 1986 vrijwilliger bij Voetbalvereniging Maarheeze. Hij was jarenlang trainer en coach van jeugdteams en draagt er nog steeds zorg voor dat de jeugdafdeling goed functioneert. Wekelijks is hij actief als scheidsrechter bij jeugdwedstrijden en vervult hij bijna elk weekend een beheerdersrol in de kantine. Ook begeleidt hij jaarlijks jeugdweekenden en draagt hij bij aan de organisatie van een internationaal voetbaltoernooi.

Sinds 1995 is hij verbonden aan de vrijwillige brandweer Maarheeze, waar hij actief is als hoofdbrandwacht, pompbediende en chauffeur. Daarnaast was de Maarheezenaar jarenlang voorzitter van de personeelsvereniging. Ook is hij sinds 2014 betrokken bij de Jeugdbrandweer Heeze Leende als organiserend lid en ondersteuner. Tot slot maakt hij sinds 2019 deel uit van de commissie die de jaarlijkse boerenbruiloft organiseert bij carnavalsvereniging De Muuzevangers.



Frans Valkenburg

Frans Valkenburg (75) uit Maarheeze zet hij zich al decennialang belangeloos in voor diverse maatschappelijke doelen. Sinds 1979 is hij vrijwilliger bij de EHBO-vereniging Maarheeze, waar hij als EHBO’er aanwezig is bij uiteenlopende lokale activiteiten en evenementen.

Verder is de Maarheezenaar sinds 1985 oprichter en vrijwilliger van de vogelwerkgroep van IVN Cranendonck. In die hoedanigheid draagt hij bij aan het onderhoud van zangvogelkastjes in de natuurgebieden, timmert hij nestkasten en was hij mede verantwoordelijk voor de realisatie van de vogelkijkhut bij ’t Goor in Soerendonk. Ook zet hij zich in als uilenbeschermer. Dit in samenwerking met Brabants Landschap.

Daarnaast is hij sinds 2014 vrijwilliger bij de parochie Heilige Cornelius in Maarheeze. Als lid van de onderhoudsgroep verricht hij wekelijks werkzaamheden aan de kerk, de kerkhoven en de pastorietuin.

Download de nieuwe RTV Horizon app voor:  Android | IOS
Lees actueel nieuws uit jouw gemeente, luister naar Radio Horizon of kijk 1KempenTV.

  • Radio Horizon
  • Horizon TV
advertentie