17-11-2025 15:36
Eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Valkenswaard

VALKENSWAARD - In Zaal Du Commerce in Valkenswaard vond op zondag 16 november het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Valkenswaard plaats. In totaal deden 24 teams mee, goed voor 96 deelnemers van verschillende leeftijden.
De teams kregen 2 uur en 30 minuten de tijd om een puzzel te leggen. Hulpmiddelen waren niet toegestaan, maar afkijken mocht wel. De opbrengst van de middag was bestemd voor goede doelen.
De organisatie was in handen van Kiwanis Valkenswaard, die de opbrengst heeft bestemd voor goede doelen. De middag werd gepresenteerd door Annemieke Jansen, die er gedurende de middag de sfeer er goed inhield. Ook spraken Jos Kirkels namens Kiwanis en André Brood als voorzitter van het kampioenschap. Tanja de Leeuw las het reglement voor.
Gedurende de wedstrijd hield de organisatie met bordjes bij welke tafel nog 30, 20 of 10 stukjes moest leggen, wat de spanning extra verhoogde. Na afloop telde de jury bij alle teams het aantal overgebleven puzzelstukjes om de volledige rangschikking op te stellen.
De derde plaats was voor het team ‘Shotje per stukje’, dat na 2 uur en 11 minuten klaar was. De tweede plaats ging naar team ‘Janneke’, dat de puzzel in 2 uur en 2 minuten voltooide. De winst was overtuigend voor team ‘Dansmariekes kraken niet’, dat al na 1 uur en 46 minuten klaar was. Er waren eervolle vermeldingen voor het gezelligste team (‘Tis me wa’) en voor de origineelste teamnaam (‘Weer unne zondag onder de pannen').













