RTV Horizon

RTV Horizon - Nieuws van bij ons

advertentie
Geschreven door Annelies Geerkens
18-09-2026 12:30


De WeekendWijzer van Annelies; uittips voor de regio

Foto: De WeekendWijzer van Annelies; uittips voor de regio

Activiteiten die komend weekend gepland staan voor het weekend van 19 en 20 september staan. Deze evenementen zijn slechts een greep uit de agenda’s van de acht gemeenten van 1Kempen. Voor meer activiteiten kunt u ook altijd onze activiteitenkalender raadplegen.

Bergeijk

In deze ronde van het Loo rijden de basisschoolkinderen van het Loo op zaterdag 19 september de befaamde DBR, daarna hebben we ook de KNWU jeugd van 7 t/m 15 jaar die met elkaar gaan strijden om het podium, daarnaast hebben we de befaamde Johan Kuiken Ploegenkoers en als slotstuk de wedstrijd van de heren Beloften, Elite en Professional B. Meer info op https://wielerrondehetloo.nl/

IVN de Kempen wandeling Pastoorsweijers op zondag 20 september 13.30 – 15.30 uur. Er wordt gestart op de parkeerplaats natuurmonumenten in Bergeijk. Meer info: https://www.ivn.nl/afdeling/de-kempen/natuuractiviteiten/wandeling-pastoorsweijer-3/

Bladel

De Boerenmert in Hapert is het ultieme Kempische dagje uit in het najaar voor zowel jong als oud, zeker ook voor gezinnen met kinderen. Op de derde zondag in september (20-09) keert Hapert terug in de tijd en vormt het een beeld zoals het er vroeger uit zag.De Boerenmert kenmerkt zich door Kempische gemoedelijkheid, ongedwongen sfeer, vele bezienswaardigheden en veel muziek.  Daarbij is de entreeprijs bewust laag gehouden om een zo groot mogelijk publiek te kunnen laten genieten van al dat moois. Info: https://boerenmert.nl/

Cranendonck

Op zondag 20 september a.s. organiseert Loopgroep Cranendonck voor de 19e keer de Halve Marathon van Cranendonck. Naast deze afstand kan er ook deelgenomen worden aan de 10 Engelse mijl, de kwart marathon en de 5.5km loop. De start en finish zal plaatsvinden op Sportpark De Braken in Soerendonk. De parcours lopen door de prachtige natuur van De Groote Heide, de Putberg, Vloeten, Leenderbos en het Soerendonks Goor. Inschrijven voor alle afstanden is mogelijk via https://inschrijven.nl/form/2026092014005-nl?utm_source=inschrijven.nl. Meer informatie is te vinden op de website https://loopgroepcranendonck.nl/wedstrijd,

Eersel:

Op zondag 20 september raast er opnieuw een spannende en sfeervolle MTB-streetrace dwars door het centrum van Vessem, met deelnemers in diverse categorieën. Het 1600 meter lange parcours slingert door de karakteristieke straten en zit vol scherpe bochten en uitdagende hindernissen. Start en finish zijn, net als vorig jaar, midden in het gezellige dorpshart. Start 12.00 tot 18.00 uur. Inschrijven en info: https://www.mtbstreetracevessem.nl/

Op zondag 20 september 2026 organiseert Scouting Eersel haar jaarlijkse vlooienmarkt op het Mortelveld in Eersel. Met een hoop kraampjes, véél spullen, lekkere hamburgers én een loterij met mooie prijzen. Geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Kijk op www.scoutingeersel.nl voor meer info.

 

Heeze-Leende:

Op 19 september om 20.00 uur staat De Schammert in Leende in het teken van Zingo: een interactieve, muzikale en hilarische muziek-bingo. Geen traditionele bingo maar een avondvullend programm vol aansprekende muziekstijlen, een hoog meezinggehalte en opdrachten. Info: https://deschammert.nl/programma/zingo/zingo-19september2026

Reusel-De Mierden

Van 14.00 – 18.00 uur op zondag 20 september Straattheater “Hooge Mierde lacht”. Het programma zit bomvol hilarische sketches, dans en humor van de bovenste plank. Zoek dus een fijn plekje op het terras bij De Schakel, 't Dörp, Den Hoek, De Bijenkorf of KrekWakWou.

Opendeurdagen Meulenhoai Reusel (Hulselsedijk 34) op zaterdag 19 en zondag 20 september van 10.00 – 16.00 uur. Met hobby-, speelgoed- en rommelmarkt. De opbrengst is voor het voortzetten van het werk van zr. C. Wouters in Brazilië. 

Valkenswaard

Dit weekend allerhande activiteiten in het kader van de bevrijding: het Corso & Cultuurfestival. Voor info zie de site Visit Valkenswaard

  • Vanaf 17 september t/m 20 september Corridor of freedom Camp op Frans van Bestpark. Met behulp van reenactors, historische voertuigen, tenten en authentieke gebruiksvoorwerpen word je als bezoeker meegenomen naar de bevrijdingsdagen van 1944. 
  • Op 18 september doorkomst Fakkeldefilé. Het vuur wordt traditioneel voor de 82e keer in de Franse stad Bayeux opgehaald door een groep Eindhovense wielrenners samen met bijna 100 Eindhovense leerlingen, een afvaardiging van Eindhovense gilden, muziek en vertegenwoordigers van het stadsbestuur.
  • Corso & Cultuur festival dagelijks van 18 t/m 20 september. De opening van het culturele seizoen in Valkenswaard. Dit gratis toegankelijke festivalweekend laat het hele centrum van Valkenswaard bruisen.
  • Valkenswaard Volkoren op zaterdag 19 september. Het Valkenswaardse Korenfestival ‘Volkoren’ kent inmiddels ruim 750 deelnemers. Tijdens Volkoren worden er tal van optredens gegeven door lokale koren. Toegang is gratis.
  • Zondag 20 september Bloemencorso Valkenswaard. Ook live te volgen via 1Kempen TV

Veldhoven

Grote wandeltocht van atletiekclub GVAC. Wandelliefhebbers kunnen kiezen uit vier afstanden: 10, 15, 20 of 25 kilometer. De routes voeren door het buitengebied van Veldhoven. 75 procent van de routes bestaat uit onverharde paden. Onderweg zijn enkele rustpunten.

Aanmelden is niet nodig. Inschrijven kan tussen 8.00 en 12.00 uur in de sportkantine van GVAC aan de Knegselseweg 40. Deelname kost 3 euro. Leden van erkende atletiek- en wandelverenigingen betalen 2 euro op vertoon van hun lidmaatschapskaart.

 

Download de nieuwe RTV Horizon app voor:  Android | IOS
Lees actueel nieuws uit jouw gemeente, luister naar Radio Horizon of kijk 1KempenTV.

  • Radio Horizon
  • Horizon TV
advertentie