24 juni: St.-Jansviering bij de St.-Janskapel in Leenderstrijp
LEENDERSTRIJP – Zoals elk jaar vindt op 24 juni om 19.30 uur de jaarlijkse St.-Jansviering plaats bij de St.-Janskapel in Leenderstrijp. De viering wordt georganiseerd door het Gilde St.-Jan Baptista ter ere van Sint-Jan, schutspatroon van het Gilde.
Al sinds 1962 wordt op de naamdag van Sint-Jan aan de voet van de Kapelberg deze viering in de open lucht gehouden. Daarmee houdt het gilde een bijzondere traditie in ere, die jaarlijks veel bezoekers trekt.
Tijdens de Heilige Mis staat de traditionele wijding van St.-Janstrossen centraal. Bezoekers kunnen hiervoor zelf een St.-Janstros samenstellen van verschillende veldbloemen en planten. De tros bestaat uit St.-Janskruid, notenblad, koningsvaren, gele lis, korenbloem, margriet, rode en witte koekoeksbloem, vergeet-mij-nietje, wild viooltje, Spaans gras, aargras en lindeblad. Daarnaast worden een witte en een rode roos en een anjer toegevoegd.
Volgens een eeuwenoude traditie wordt de gewijde tros thuis bij de voordeur of aan een gevel gehangen. Daarmee wordt bescherming gevraagd tegen noodweer en onheil en hoopt men daarmee geluk en gezondheid voor huis en gezin te ontvangen.
Belangstellenden zijn van harte welkom om deze bijzondere viering en traditie mee te beleven.
📅 Woensdag 24 juni 2026
🕢 Aanvang: 19.30 uur
📍 St.-Janskapel, Kapelstraat 15, Leenderstrijp





